O autorze
Topowicze stanowią grupę Absolwentów Programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators: Science - Management – Commercialization. Działając jako Absolwenci powołaliśmy Stowarzyszenie Top 500 Innovators, które dzisiaj skupia 230 innowatorów w całej Polsce. Określiliśmy naszą wizję jako „Lider opinii i dobrych praktyk w obszarze współpracy nauki i biznesu”.

Stanowimy interdyscyplinarną platformę współpracy między przedstawicielami środowisk naukowych i przedstawicieli centrów transferu technologii w Polsce, wykorzystując doświadczenie zdobyte na najlepszych uczelniach na świecie, m.in. w Stanford University, University of California, Berkeley oraz Cambridge. Działalność Stowarzyszenia obejmuje promocję postaw innowacyjnych, przedsiębiorczości akademickiej, propagowanie idei współpracy nauki i biznesu, komercjalizacji badań naukowych. Jesteśmy także organizacją opiniotwórczą, którą chce kształtować krajobraz innowacji w Polsce. Więcej o Nas znajdziesz na naszej stronie.

Na Politechnice Krakowskiej wynalazki mają swój dzień

3 marca mógłby zostać oznaczony w kalendarzu jako święto innowatorów. To właśnie wtedy na Politechnice Krakowskiej odbędzie się „Dzień Wynalazków: technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia”, coroczna impreza organizowana przez INTECH PK.

Tym razem tematem przewodnim będzie prezentacja najciekawszych rozwiązań, które służą podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa oraz poprawie jakości różnych obszarów naszego życia. Swoje pomysły zaprezentują twórcy z całego kraju, starannie wybrani przez organizatorów. Większość z wynalazków pokazywana będzie przed tak szerokim gronem po raz pierwszy. Nadarza się więc okazja, by mieć przywilej zapoznania się z naprawdę nowymi pomysłami, które na dodatek mają duży potencjał na to, aby zostać z powodzeniem skomercjalizowanymi. Będzie można także osobiście porozmawiać z twórcami, by dowiedzieć się jeszcze więcej o ich rozwiązaniach.

Którzy wynalazcy przyjadą na Politechnikę Krakowską?
1. Jolanta Jaśkowska - Nowa metoda otrzymywania związków bioaktywnych do produkcji leków antydepresyjnych.
2. Marek Piątkowski, Julia Radwan-Pragłowska - Biodegradowalne aerożele chitozanowe.
3. Przemysław Jodłowski – Sposób wytwarzania katalizatorów tlenkowych na bazie związków chromu.
4. Katarzyna Matras-Postołek - Kropki kwantowe: otrzymywanie i badanie właściwości.
5. Ewelina Woźniak-Szpakiewicz - Laboratorium Badawczo-Rozwojowe Budownictwa Modułowego.
6. Elżbieta Sikora - Kompozycja do mycia ciała i włosów.
7. Jacek Mikosz – Inteligentne urządzenie do monitorowania astmy.
8. Wojciech Wodo - Komputerowy odcisk palca.
9. Mikołaj Leszczuk - System automatycznej oceny jakości obrazu.
10. Piotr Stankiewicz - Biblioteka przetwarzania dźwięku dla służb ratowniczych.

Zespół INTECH PK przykłada wielką wagę do tego, aby program wydarzenia przyciągał różnorodnością i atrakcyjnością.

Po prezentacji, kolejnym punktem będzie panel dyskusyjny „Zabezpiecz i sprzedaj swój pomysł”. Zaproszeni do udziału w nim eksperci podpowiedzą, z których metod warto korzystać przy komercjalizowaniu nowatorskich rozwiązań. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się fachowcy reprezentujący różne instytucje. Środowisko funduszy inwestycyjnych będzie silnie reprezentowane przez Wojciecha Przygockiego z YouNick oraz Marcina Bielówkę z Innoventure. Oba fundusze są także partnerami strategicznymi „Dnia Wynalazków”. W panelu weźmie udział również Magdalena Komur reprezentująca największy polski portal crowdfundingowy PolakPotrafi.pl. Grono ekspertów uzupełnia Błażej Marciniak ze start-upu Sher.ly oraz Izabela Paluch, prezes INTECH PK.


„Dzień Wynalazków” od zawsze wyróżniał się praktycznym charakterem.
Nie inaczej będzie i teraz – ostatnią częścią wydarzenia będzie speed-dating. Wynalazcy, naukowcy i studenci będą mogli w rozmowach twarzą w twarz z ekspertami poznać szczegóły finansowania typu venture capital, sposoby akceleracji start-upów we wczesnej fazie rozwoju czy przebieg procesu zakładania akademickich spółek technologicznych. Cenne będzie także uzyskanie porad z pierwszej ręki, jak przygotować skuteczną kampanię dotyczącą zbiórki pieniędzy przez crowdfunding. Na pytania dotyczące finansowania innowacji ze źródeł publicznych odpowie przedstawicielka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr Zofia Gródek-Szostak, a o możliwościach akceleracji start-upów we wczesnej fazie rozwoju opowie Janusz Kahl, prezes klastra South Poland Cleantech Cluster.


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy jedynie zarezerwować sobie miejsce na stronie i 3 marca zjawić się o 9.00 w pawilonie konferencyjno-wystawowym „Kotłownia” na kampusie Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24).

Patronat honorowy nad "Dniem Wynalazków" objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Rektor Politechniki Krakowskiej i Urząd Patentowy RP.
Patronat medialny i nagłośnienie zapewniają: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Dziennik Polski, portal Mam Startup, Radio Nowinki oraz pismo Nasza Politechnika.


Wydarzenie „Dzień Wynalazków 2017: Technologie dla bezpieczeństwa i zdrowia” jest realizowane dzięki projektowi „Spółka celowa INTECH PK Sp. z o.o.- efektywny podmiot zarządzający komercjalizacją wyników badań i prac rozwojowych powstałych na Politechnice Krakowskiej”, współfinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu SPIN-TECH.


Przemysław Zieliński
Marketing & PR Manager
INTECH PK
We know how
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...